Dział: Otwarty Dostęp

Sections
Clear
Brak elementów
Edition
Clear
Brak elementów
Type of content
Clear
Brak elementów
Sorting

Gdzie szukać działki inwestycyjnej pod halę przemysłową?

Znalezienie odpowiedniej działki pod budowę hali przemysłowej może decydować o powodzeniu planowanej inwestycji. Proces ten składa się z kilku etapów, podczas których należy przeanalizować czynniki lokalizacyjne, prawne i praktyczne. Dokładna analiza połączona z konsultacjami zrealizowanymi z ekspertami z różnych branż pozwolą dokonać trafnego wyboru.

Read more

Sześć błędów przy wdrażaniu autonomicznego utrzymania ruchu

Wdrożenie autonomicznego utrzymania ruchu przez wiele firm postrzegane jest jako remedium na problemy z parkiem maszynowy i zwiększenie zaangażowania operatorów w dbanie o jego stan. Aby jednak osiągnąć postawione przed nim cele i polepszyć współpracę pomiędzy produkcją, a utrzymaniem ruchu, niezbędne jest wystrzeganie się kilku powszechnych błędów i skorzystanie z kilku dobrych praktyk.

Read more

Diagnostyka maszyn w trybie online

Obecne możliwości techniczne sprawiły, że diagnostyka maszyn w trybie online stała się podstawą prewencyjnego utrzymania ruchu. Pozwala na zwiększenie dyspozycyjności maszyn poprzez wczesne wykrycie uszkodzeń, a także koordynację ich napraw.

Read more

Do czysta. Jaką technologię czyszczenia maszyn stosować?

Narzędzia ręczne, myjki ciśnieniowe, piaskowanie, a może ultradźwięki lub suchy lód? Wybór metod czyszczenia maszyn i urządzeń jest bardzo szeroki. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, na które warto zwrócić uwagę, zanim podejmie się decyzję o czyszczeniu poszczególnych powierzchni.

Read more

THE FRESH FACTORY – sposób na poprawę bezpieczeństwa procesów produkcyjnych

Bezpieczeństwo procesów produkcyjnych zależy od zdrowia i kondycji ludzi oraz sprawności maszyn i urządzeń. Te z kolei w dużej mierze wynikają z warunków klimatycznych panujących w hali produkcyjnej. Dlatego powstał program THE FRESH FACTORY, który pozwala zaprojektować i wdrożyć rozwiązania gwarantujące poprawę bezpieczeństwa na produkcji.

Read more

Jak skutecznie automatyzować procesy wytwarzania?

Rozwój technologii w początkach XXI w. na świecie spowodował, że konieczne stało się używanie rozwiązań z dziedzin automatyzacji i robotyzacji w „codziennym produkcyjnym życiu”. Wymóg ten wynika wprost z oczekiwań klientów w rozumieniu całego łańcucha dostaw: od klienta skupującego surowce, poprzez klienta przemysłowego, na kliencie końcowym – często osobie prywatnej – kończąc. 

Read more

Rodzaje napędów w robotyce przemysłowej

Obecnie roboty wykorzystywane są we wszystkich gałęziach przemysłu. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą obniżyć koszt produkcji. Maszyny te pozwalają odsunąć ludzi od wykonywania prac szkodliwych i monotonnych. Zastosowanie robotów pozwala na uzyskanie dużej dokładności, szybkości i powtarzalności wykonywanych operacji.

Read more

Monitoring i diagnostyka maszyn krytycznych, czyli jak zapobiegać awariom głównych podzespołów?

Chęć doskonalenia efektywnej i bezawaryjnej produkcji w zakładach przemysłowych powoduje sięganie UR po specjalistyczne systemy diagnostyczne, monitorujące maszyny w czasie rzeczywistym. Stosowanie rutynowych przeglądów maszyn i urządzeń już nie wystarcza. Potrzeba ciągłego monitoringu staje się powszechną strategią utrzymania ruchu. Często drobna awaria powoduje konieczność niezwłocznego zatrzymania produkcji, poszukiwania części zamiennych, pomocy serwisów zewnętrznych. 

Read more

Jak zapewnić bezpieczeństwo pracowników przy produkcji żywności?

Istnieje teoria mówiąca o tym, że produkcja żywności, stanowiąca aż 10% światowego PKB, powinna być traktowana tak samo jak część najważniejszych krajowych gałęzi przemysłu i stawiana na równi m.in. z dostarczaniem energii, wody, opieką zdrowotną czy nadzorem finansowym. Zakłócenia, a tym samym niedobory na sklepowych półkach, stanowią bowiem realne zagrożenie mające poważne konsekwencje dla obywateli. 
Jak zatem podnieść poziom bezpieczeństwa w zakładach produkujących żywność i minimalizować ryzyko przestojów? Pomocne mogą okazać się technologie wizyjne.

Read more

Wymagania minimalne dla maszyn – czy nadal są potrzebne?

Rok 2004, maj – otwarte granice, medialny entuzjazm i unijne prawo. Wśród wdrażanych przepisów znalazły się dyrektywa maszynowa1 określająca tzw. wymagania zasadnicze, a także jej niedoceniana siostra – dyrektywa narzędziowa2 definiująca wymagania minimalne. Jak pamiętamy, wymagania minimalne dotyczyły starych maszyn, które na terenie UE znalazły się3 przed nami; od seniorów bowiem nie należy wymagać więcej niż niezbędne minimum. Natomiast nowe4 maszyny to inna liga, tu nie ma miejsca na żaden minimalizm – mają spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa na miarę naszych europejskich aspiracji.

Read more