Bez wątpienia – systemy wizyjne nie należą do najtańszych rozwiązań. Rozważając ich zakup, warto wykonać rzetelną analizę kosztów i zysków, jakie wynikają z instalacji tego typu urządzeń. Oczywiste jest, że najszybszy okres zwrotu odnotują branże, w których występuje duże ryzyko produkcji wadliwego towaru, zwłaszcza jeśli ów towar produkowany jest na skalę masową. Systemy wizyjne mogą także „uratować” płynność produkcyjną w zakładach wykorzystujących 1 lub 2 linie produkcyjne. Łatwo sobie wyobrazić, jakie koszty niesie ze sobą przestój nawet jednej z nich. Gdzie jeszcze systemy wizyjne okazują się najbardziej przydatne?
REKLAMA
Branże, które pokochały systemy wizyjne
Dość łatwo zgadnąć, która z branż przoduje w wykorzystaniu systemów wizyjnych – jest to bowiem ten rodzaj przemysłu, który niczym gąbka chłonie wszelkie nowinki technologiczne, a często sam jest ich inicjatorem. Mowa oczywiście o branży automotive.
W zakładach zajmujących się produkcją samochodów i podzespołów systemy wizyjne służą przede wszystkim do inspekcji poprawności ich montażu. Pozwala to zminimalizować ryzyko wystąpienia wad, pociągających za sobą gigantyczne koszty serwisowe, a także ewentualne roszczenia odszkodowawcze.
Co...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
- dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
- dostęp do czasopisma w wersji online,
- dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
- ... i wiele więcej!