Jak można podzielić roboty przemysłowe?
Roboty przemysłowe można podzielić między innymi ze względu na ich konstrukcję ramion. Jednym z nich jest robot kartezjański. W poniższym artykule przedstawiamy możliwość automatyzacji na podstawie rozwiązania dostępnego w firmie igus®, która jest w stanie dostarczyć wszystko, co jest potrzebne do ekonomicznej automatyzacji procesów: całe ramiona robotów, pojedyncze komponenty do poszczególnych rozwiązań lub do rozbudowy istniejących aplikacji oraz system sterowania dostosowany do robolink® z intuicyjnym oprogramowaniem.
REKLAMA
Roboty kartezjańskie – budowa i zastosowanie
Roboty kartezjańskie igus – modułowy system techniki liniowej o nieskończonych możliwościach zastosowania
Rozwiązania w zakresie automatyzacji, które zazwyczaj mieszczą się w ramach realnych nakładów inwestycyjnych to bezobsługowe prowadnice liniowe drylin® i roboty delta, zaprojektowane z samosmarującymi się, wysokowydajnymi elementami z tworzywa sztucznego, które przesuwają się, zamiast toczyć. Co najważniejsze, nie wymagają stosowania zewnętrznych środków smarnych.
Gdzie można zastosować roboty kartezjańskie drylin®?
- nanoszenie kleju na podzespoły,
- etykietowanie,
- ustawianie punktów spawania,
- sortowanie,
- wykonywanie typowych zadań typu „pick-and-place” (podnieś i umieść),
- pipetowanie,
- oraz wiele, wiele innych.
Ponadto @igus ma w ofercie modułowe ramiona robolink®, które mają te same zalety techniczne, co roboty liniowe i delty. Dla robolink® dostępne są niezliczone kombinacje komponentów, dzięki czemu można zaprojektować indywidualne rozwiązanie, które spełni potrzeby niemal każdej firmy.
Akcesoria, takie jak silniki krokowe, czujniki indukcyjne i kołnierze silników, są dostępne dla każdego taniego rozwiązania automatyzacji.
Istotą systemu ReBeL® jest technologia motion plastics®
Roboty w przemyśle
Nazwa ReBeL® to skrót od „ Robotic embedded BLDC and electronics Link”. Idea jest taka, aby na bazie w pełni zintegrowanej przekładni falowej z tworzywa sztucznego ReBeL®, za pomocą dodatkowych elementów łączących i wykorzystując odpowiednie podzespoły elektroniczne, można było zaprojektować pojedynczego robota jako cobota.
Lekki robot ReBeL® został przygotowany do współpracy z człowiekiem. W związku z tym ramię robota ReBeL® jest odpowiednie do zastosowania jako:
- cobot lub robot usługowy,
- zastosowania mobilne,
- usługi odbioru i dostawy,
- zadania pick & place,
- pomoc w montażu,
- kontrola jakości,
- pomoc w obszar edukacyjny do celów szkolnictwa wyższego.
Nowy robot ReBeL® od igus®, nie wymaga szafy sterowniczej i jest kompatybilny z systemem sterowania igus® Robot Control. Od razu po zakupie można zaprogramować i przetestować swoją indywidualną aplikację robotyki usługowej. Wystarczy pobrać bezpłatne oprogramowanie igus® Robot Control. Program jest przyjazny dla użytkownika i idealny dla początkujących programistów. Można zacząć od razu od zaprogramowanych projektów dla różnych elementów kinematycznych, takich jak ReBeL®!
Kontakt
Aby dowiedzieć się więcej o niedrogich rozwiązaniach w zakresie automatyzacji od igus®, odwiedź stronę internetową https://www.igus.pl/info/igus-low-cost-automation lub skontaktuj się bezpośrednio z ekspertem igus® w zakresie Low Coast Automation - Radosławem Sobocińskim, który doradzi i rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości: rsobocinski@igus.net.