REKLAMA
Opis zawartości audytu znajduje się w art. 37 Ustawy o efektywności energetycznej. Audyt ten powinien:
- Być wykonany na podstawie aktualnych, reprezentatywnych, mierzonych i możliwych do zidentyfikowania danych dotyczących zużycia energii oraz, w przypadku energii elektrycznej, zapotrzebowania na moc.
- Zawiera szczegółowy przegląd zużycia energii w budynkach lub zespołach budynków, w instalacjach przemysłowych oraz w transporcie, odpowiadających łącznie za co najmniej 90% całkowitego zużycia energii przez to przedsiębiorstwo.
- Powinien opierać się, o ile to możliwe, na analizie kosztowej cyklu życia budynku lub zespołu budynków oraz instalacji przemysłowych, a nie na okresie zwrotu nakładów, tak aby uwzględnić oszczędności energii w dłuższym okresie, wartości rezydualne inwestycji długoterminowych oraz stopy dyskonta.
Jak widać, opis zawartości audytu jest bardzo enigmatyczny. Jednak dla osób, które od lat zajmują się efektywnością energetyczną i posiadają duże doświadczenie, nawet tak niewiele wskazówek wystarczy, aby prawidłowo wykonać audyt.
Po pierwsze, należy zadbać o dane wejściowe związane ze zużyciem energii. Posłużyć można się tutaj wytycznymi opublikowanymi przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i dotyczącymi gromadzenia danych na cele monitorowania i raportowania efektów redukcji emisji CO2. W pierwszej kolejności nale...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
- dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
- dostęp do czasopisma w wersji online,
- dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
- ... i wiele więcej!