wydarzenia w branży
Więcej wydarzeń w branży

XII Międzynarodowy Kongres GEMBA KAIZEN - 24-25 listopada 2015 Wrocław

Budowanie kultury kaizen, rozwiązywanie problemów i systemy sugestii

Międzynarodowy Kongres GEMBA KAIZEN to coroczne wydarzenie od 12 lat poświęcone praktycznym zastosowaniom rozwiązań maksymalizujących wydajność produkcji i podnoszących jakość wyrobów w przedsiębiorstwach. Od kilku lat skupiamy się na tematyce budowania kultury kaizen, czyli zarządzania przedsiębiorstwem, prowadzącego do wdrożenia w firmie wyjątkowej atmosfery zjednoczenia pracowników, ich zaangażowania w ciągłą poprawę i faktyczny udział w doskonaleniu procesów. W tym roku szczególnie skupimy się na zaangażowaniu pracowników, gdyż podejmiemy temat rozwiązywania problemów i systemów sugestii.

Motywem przewodnim tegorocznego Kongresu jest Budowanie efektywnych systemów sugestii i rozwiązywania problemów w kulturze KAIZEN. Firma działająca według zasad ciągłego doskonalenia ma szansę wyprzedzić konkurencję dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów i eliminacji strat. Aby się tak stało, w firmie musi obowiązywać kultura obserwacji swojego otoczenia pod względem wszelkich szczegółów, mogących utrudnić poruszanie się, zbędnych i nie działających sprzętów, braku potrzebnych narzędzi i wszelkich trudności zakłócających sprawną pracę. Szybka reakcja samego pracownika to klucz do sukcesu w eliminacji strat. Kierownictwo firmy nie może ograniczyć się do wydawania poleceń. Pracownikom trzeba dać możliwość zabrania głosu, wyrażenia opinii, wpływu na rzeczywistość, oraz prawo do myślenia i samodzielności. Dlatego powstały systemy sugestii. Usprawniają one formę zgłaszania problemów i wyznaczania osób odpowiedzialnych za ich eliminację.

Podczas XII Międzynarodowego Kongresu GEMBA KAIZEN prelegenci – praktycy z najbardziej uznanych europejskich firm działających w kulturze kaizen podzielą się swoim doświadczeniem w tym obszarze. Wysłuchamy case studies takich firm, jak: Fiat Chrysler Automobiles, GE Aviation, Sanitec/ Part of Geberit Group, Whirlpool. Gościem specjalnym będzie Masaaki Imai, założyciel Kaizen Institute. Pan Masaaki wystąpi jako pierwszy, opowiadając o swoim 65-letnim doświadczeniu w usprawnianiu przedsiębiorstw, z naciskiem na tematykę Kongresu.

Ciekawym punktem Kongresu są warsztaty tematyczne KAIZEN Streams. W tym roku proponujemy 8 Strumieni z zakresu: kaizen philosophy, kaizen culture, kaizen toolbox, kaizen new technologies, kaizen harmony, kaizen production systems oraz kaizen leadership.

Drugiego dnia uczestnicy wybiorą się do naszych firm partnerskich: Philips Lighting, Mondelez, Coca-Cola, Gates, US Pharmacia, Whirlpool, Velux i Fiat Chrysler Automobiles, aby zobaczyć jak działają wdrożone narzędzia kaizen w miejscu powstawania wartości – na GEMBA.

Wszystkich zainteresowanych tematyką lean kaizen zapraszamy do Wrocławia na XII Międzynarodowy Kongres GEMBA KAIZEN.

www.kongreskaizen.plwww.pl.kaizen.com

Kategorie: Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe wydarzenia w branży
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116