wydarzenia w branży
Więcej wydarzeń w branży

Metody projektowania i balansowania linii produkcyjnych z wykorzystaniem symulacji komputerowej

Firmy motoryzacyjne w Polsce i na całym świecie stoją przed wyzwaniem ciągłego skracania czasu dostaw nowych produktów. Dostosowanie do potrzeb rynkowych wymaga od dostawców uelastycznienia produkcji, przy jednoczesnej redukcji kosztów operacyjnych.

Siemens PLM wspiera swoich klientów w tym wyzwaniu poprzez dostarczenie gotowych rozwiązań informatycznych dla Inżynierów Procesu.

Narzędzia Tecnomatix wykorzystywane są u czołowych dostawców motoryzacyjnych do modelowania i symulacji procesów produkcyjnych. Stosując podejście Siemens możliwa jest znacząca poprawa produktywności oraz redukcja kosztów projektowanych oraz modernizowanych linii produkcyjnych.

Planując nowe uruchomienia, bądź modernizacje linii produkcyjnych na pewno musisz znaleźć odpowiedź na wiele pytań, w tym:

  • jaka będzie produktywność linii dla wybranego ustawienia przy różnej wielkości serii?
  • jakie, w danym ustawieniu, występują obciążenia maszyn i operatorów?
  • jaki będzie wskaźnik OEE dla danego ustawienia?
  • jaki jest czasu taktu (Tact Time) dla danego ustawienia?

Na te oraz inne pytania, uzyskasz odpowiedź rejestrując się na nasze webinarium. Jego celem jest zaprezentowanie przeprowadzenia analizy wykonalności produkcji w środowisku wirtualnym, czyli wykonanie serii analiz "co jeśli" i jego przetestowanie pod kątem wykluczenia potencjalnych problemów, zanim rozpocznie się produkcja. Dzięki symulacji procesów produkcyjnych będziesz w stanie potwierdzić, że wybrane ustawienie procesu produkcyjnego jest najlepszą z możliwych alternatyw. Na webinarium zaprezentujemy m.in. opracowanie modelu symulacji z uwzględnieniem analiz "co jeśli”; przykładowe raporty i optymalizacje modelu m.in. wskaźnik OEE, Tact Time, obciążenie maszyn i operatorów, mapę strumienia wartości - z wykorzystaniem systemu informatycznego Tecnomatix.

 

Zarejestruj się poprzez FORMULARZ dostępny na stronie http://decyzje-it.pl/webinaria/metody-projektowania-i-balansowania-linii-produkcyjnych-z-wykorzystaniem-symulacji-komputerowej.html

Tematyka webinarium skierowana jest do osób odpowiadających za:

  • doskonalenie i optymalizację produkcji,
  • uruchomiania i modernizację linii produkcyjnych,
  • inżynierię produkcji,
  • logistykę wewnątrz zakładową,
  • techniczne przygotowanie produkcji,
  • sterowanie i planowanie produkcji.

Termin: 12 luty 2015 roku, początek o godz. 11.00 – zakończenie o godz. 12:00 (po zakończeniu webinarium, jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącemu).

Uczestnictwo: Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Prowadzący:

Robert Chmielewski – absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Od początku swojej kariery zawodowej związany z Siemens PLM Software jako specjalista do spraw planowania, organizacji i optymalizacji produkcji. Kieruje projektami związanymi z analizą i wdrożeniami rozwiązań Digital Manufacturing (Cyfrowa Fabryka) dla klientów Siemens PLM. W ramach działalności dydaktycznej cyklicznie prowadzi wykłady na polskich uczelniach wyższych oraz konferencjach branżowych.

 

Organizatorzy:

Siemens to firma osadzona mocno we współczesnym świecie. Zawdzięcza to nie tylko swojej ponad 160-letniej historii i obecności w 190 krajach, lecz przede wszystkim niebagatelnemu wkładowi w rozwój technologii ułatwiających życie człowiekowi w każdym jego obszarze. Siemens od początku swego istnienia stawiał na postęp i innowacyjność, był i jest pionierem wytyczającym nowe kierunki rozwoju, otwierającym nowe możliwości. Ta sama wizja przyświeca Siemensowi w Polsce, reprezentowanemu tutaj przez grupę firm, których koordynatorem jest spółka regionalna, Siemens Sp. z o.o.

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT stanowiący centrum wiedzy na temat oprogramowania dla biznesu (m.in. systemów klasy BI i Controlling, BPM, CRM, ERP, Finanse i księgowość, MES, SCM, PLM). Celem serwisu jest kompleksowe wsparcie menedżerów w wyborze integrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Serwis skierowany jest do kadry zarządzającej i specjalistów przedsiębiorstw różnych branż planujących, nadzorujących lub realizujących inwestycje IT.

Kontakt z organizatorem: Serwis decyzje-it.pl, redakcja@decyzje-it.pl, tel. +48 618653515

Strona webinarium http://decyzje-it.pl/webinaria/metody-projektowania-i-balansowania-linii-produkcyjnych-z-wykorzystaniem-symulacji-komputerowej.html

Kategorie: IT i ICT, Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe wydarzenia w branży
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116