komentarze
Więcej komentarzy

Diagnostyka maszyn - najbardziej skuteczna metoda obniżenia kosztów produkcji

Obecnie na rynku spotyka się rozwiązania na każdą kieszeń - zarówno tanie, przenośne urządzenia do podstawowej kontroli stanu maszyn jak i drogie wielokanałowe analizatory stanu do kontroli doraźnej lub ciągłej.

W zależności od ilości odpowiedzialnych urządzeń można zbudować mniejszą lub większą bazę danych korzystając w najprostszej postaci z ręcznych zapisków lub ze specjalnie napisanych programów komputerowych i transferu danych.

Tak więc naprawdę drogie jest wyłącznie zaniechanie monitoringu i diagnostyki maszyn. Nieprzewidziany postój, koszty naprawy pomnożone przez czas trwania usuwania awarii a przede wszystkim koszt przerwy w produkcji i obniżenie wydajności linii produkcyjnej, ciągu technologicznego czy zakładu to są prawdziwe koszty. Często wielokrotnie przekraczające nakłady na sprzęt do prowadzenia kontroli i oceny stanu maszyn.

Jedyną barierą, moim zdaniem jest zrozumienie, że inwestycja w sprzęt diagnostyczny może nie zwrócić się natychmiast, ale w dłuższym okresie czasu. I tutaj jest nasza rola jako dostawców sprzętu. Znaleźć najbardziej opłacalne, optymalne rozwiązanie z inteligentnym podejściem. Inteligentnym a więc przewidującym w przyszłości rozbudowę możliwości systemu z zachowaniem dotychczasowej bazy pomiarów.

Andrzej Skrzypkowski

AS Instrument Polska

Warszawa

Dane kontaktowe :

AS Instrument Polska

05-075 Warszawa [Wesoła]

ul. Dzielna 21

Tel. 22 773 46 62

Faks 22 773 46 68

kom. 605 206 456

www.asinstrument.com.pl

www.asinstrument.eu/

Notka o autorze:

Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Inżynierii Produkcji. Zatrudniony od 1998 w polskim przedstawicielstwie szwedzkiego producenta sprzętu do diagnostyki stanu dynamicznego maszyn SPM Instrument AB. Od 2000 zajmował się wprowadzaniem na rynek systemów laserowych Easy-Laser szwedzkiej firmy Damalini AB. Od 2002 właściciel firmy AS Instrument Polska z Warszawy, obecnie wyłącznego przedstawiciela SPM Instrument AB w Polsce. Ponadto reprezentant Damalini AB, Hilger u Kern GmbH Niemcy, Schaller GmbH Austria, Rayhome Ltd. Wlk. Brytania.

Kategorie: Diagnostyka i media

pozostałe komentarze
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116