Katalog firm
ZMIEŃ KATEGORIĘ:

Zakład Energoelektroniki TWERD

Firma ZE "TWERD" istnieje od 1989 roku. Zatrudnia wyselekcjonowanych, twórczych i ambitnych pracowników, otwartych na nowe trendy w energoelektronice. 


Poczynając od tradycyjnych rozwiązań napędów prądu stałego, w krótkim czasie opracowała i wdrożyła do produkcji przemienniki częstotliwości jednofazowe AFC i trójfazowe MFC. 

Powyższe przemienniki częstotliwości parametrami i niezawodnością, ale także i ceną, są konkurencyjne w stosunku do produktów innych firm. Prezentowane w 1999 roku w ramach VIII Międzynarodowych Targów Mieleckich uzyskały Dyplom w kategorii "Najbardziej Innowacyjnego Produktu Targów".

Seria wektorowych przemienników częstotliwości serii MFC710 otrzymała Grand Prix im. Prof. Roberta Szewalskiego na Gdańskich Targach Nauki i Techniki TECHNICON 2005.

Atutem firmy są prace badawczo-rozwojowe prowadzone od chwili jej założenia - z początku samodzielnie, a następnie wspólnie z Politechniką Gdańską, Warszawską i Lwowską. Właśnie we współpracy z Instytutem Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej firma opracowała wektorowe sterowanie falownika, zapewniające wysoki moment mechaniczny przy niskiej prędkości kątowej. Zastosowana w tym rozwiązaniu metoda DTC-SVM (ang. Direct Torque Control - Space Vector Modulator) zapewnia bardzo dobre właściwości dynamiczne napędu i chroniona jest wynalazkiem zgłoszonym przez ISEP-Politechnika Warszawska.

W roku 2012 firma zakończyła  I etap projektu „Specjalistyczne przemiennikowe zespoły napędowe o szerokim zakresie zastosowań”, którego rezultatem było m.in. opracowanie i wdrożenie do produkcji nowego typoszeregu przemienników częstotliwości AFC200. W ramach tego projektu firma opracowała także Przemiennikowy Zespół Generatorowy do zastosowania w elektrowniach wiatrowych, wodnych i słonecznych w celu pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

 Oferta firmy obejmuje:

napędowe przemienniki częstotliwości do 1200 V, o mocach 0,37 do 800 kW, również w wykonaniach z dwukierunkowym przepływem energii;

nietypowe układy przemienników częstotliwości do napędu silkników synchronicznych - BLAC/BLDC;

układy do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, tj. elektrowni wiatrowych, wodnych i słonecznych;

wykonania specjalne (np. chłodzenie cieczą, zabudowa modułowa) oraz układy przekształtników opracowywane na zamówienie;

aplikację produkowanych urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem wymagań odbiorców.

 

Zakład Energoelektroniki TWERD

Adres:

 ul. Konwaliowa 30, 87-100 Toruń

Telefon:

56 654 60 91

Fax:

56 654 69 08

E-mail:

twerd@twerd.pl

www:

http://www.twerd.pl

Zobacz kolejną firmę
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116