konferencje szkolenia
Więcej konferencji i szkoleń

Warsztaty: Narzędzia wspierające przewidywanie awarii w energetyce i przemyśle

Sztuczna inteligencja wykorzystana w procesach przewidywania awarii z wykorzystaniem rozwiązań IBM i standardów OPC.

Warsztaty "Narzędzia wspierające przewidywanie awarii w energetyce i przemyśle - zastosowanie rozwiązań IBM opartych na sztucznej inteligencji oraz wykorzystanie w integracji standardów OPC" poświęcone są zagadnieniu przewidywania awarii maszyn i urządzeń w spółkach produkcyjnych, energetycznych oraz ciepłowniczych z uwzględnieniem problematyki integracji systemów automatyki przemysłowej z systemami IT.

Warsztaty odbędą się 14 listopada w Warszawie w Hotelu Novotel Warszawa Centrum. Organizatorem warsztatów firma Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest firma IBM Polska.

Dlaczego warto?

Podczas warsztatów przedstawione zostaną innowacyjne technologie wpisujące się w Industry 4.0 i Predictive Maintenance 4.0. Czwarta rewolucja przemysłowa dopiero się rozpoczyna. Cyfryzacja produkcji jest obecnie niezbędna – stanowi główną drogę do zwiększenia wartości dodanej dla klientów oraz zachowania konkurencyjności na rynku. 

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie opinia, że przewidywanie awarii maszyn i urządzeń jest możliwe. Predykcja odbywa się w sposób stricte naukowy, oparty na modelach ekonometrycznych i twardych dowodach, z uwzględnieniem możliwości uczenia maszynowego.

Każda godzina przestoju może generować bardzo duże koszty. Korzystając z technologii kognitywnych IBM – połączenia sztucznej inteligencji (AI), przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), zaawansowanych analiz i innych technologii możliwe jest wyciąganie wniosków z danych. Na ich podstawie można podejmować decyzje dotyczące konserwacji maszyn i urządzeń oraz zwiększania ich wydajności. 

Przedstawione zostaną korzyści wynikające z realizacji projektów wspierających przewidywanie awarii w spółkach energetycznych i przemysłowych na świecie.

Podczas spotkania uczestnicy posłuchają o podstawowych założeniach standardu OPC, który umożliwia zewnętrznym systemom dostęp do informacji wysyłanych przez maszyny i urządzenia do systemów DCS, Scada, a następnie do serwerów OPC.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Ilość miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Na warsztaty można się zapisać na stronie http://unima2000.pl/warsztaty2018-11-14/.

Kategorie: IT i ICT, Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe konferencje i szkolenia
Partnerzy
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116