konferencje szkolenia
Więcej konferencji i szkoleń

7. edycja Konferencji Diagnostyka Materiałów i Urządzeń Technicznych

Pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Pana Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego

Badania nieniszczące, rozumiane jako diagnozowanie stanu materiałów, urządzeń czy konstrukcji i instalacji w sposób nie ingerujący w ich strukturę, a więc minimalizujący potrzebę wyłączania ich z eksploatacji, znajdują coraz szersze zastosowanie w praktyce przemysłowej. Z jednej strony pozwalają na minimalizację kosztów diagnostyki obligatoryjnej, z drugiej - poszerzają spektrum informacji, jakie możemy uzyskać pod kątem optymalizacji parametrów eksploatacyjnych. DMIUT jest spotkaniem poświęconym współczesnym wyzwaniom w tej właśnie dziedzinie wiedzy, w międzynarodowej nomenklaturze znanej jako NDT - Non Destructive Testing.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą wyzwania diagnostyczne branży morskiej, choć nie zabraknie także innych obszarów.

DMIUT ma swoją genezę w środowisku naukowym, wśród specjalistów zajmujących się szeroko pojętymi badaniami nieniszczącymi w przemyśle. Zamierzeniem organizatorów jest rozszerzenie formuły konferencji, zwłaszcza w kierunku środowisk przemysłowych. Stąd między innymi wynika fakt zlokalizowania konferencji i partnerstwo z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, który jest miejscem szczególnie sprzyjającym kontaktom świata nauki i przemysłu.

Wydarzenie opiera się na trzech filarach tematycznych:

  • FILAR I - NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA - SZANSE I WYZWANIA - diagnostyka prewencyjna i predykcyjna jako źródło szans i przewag, innowacje i nowe technologie, wyzwania i potrzeby branży morskiej i offshore, wyzwania branży energetycznej,
  • FILAR II - NARZĘDZIA ROZWOJU I WSPARCIA- fundusze, programy oraz instytucje wsparcia i otoczenia biznesu, współpraca nauka-przemysł, aspekty prawne i instytucje nadzoru,
  • FILAR III - POTENCJAŁ BADAŃ NAUKOWYCH - aktualne trendy i kierunki badań, obiecujące odkrycia naukowe z potencjałem na aplikacje praktyczne.

Konferencja w założeniu ma mieć jak najbardziej otwartą formułę obejmującą prezentacje i referaty, dyskusje panelowe, networking oraz prezentację konkretnych rozwiązań technicznych.

Do udziału w konferencji zaproszeni są zarówno przedstawiciele świata naukowego jak i przemysłu oraz środowiska startupowego - zwłaszcza tych związanych z branżą morską. Wydarzenie nie zamyka się jednak na problematyce branży morskiej.

Więcej informacji, w tym warunki uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie dmiut.nntlab.com.

Kategorie: Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe konferencje i szkolenia
Partnerzy
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116