Systemy wizyjne w służbie przemysłu. Co potrafi zintegrowany monitoring?

Kamery monitoringu wizyjnego stały się już codziennością w przestrzeni publicznej, m.in. na ulicach czy w sklepach. Zyskują także na znaczeniu w kontekście przemysłowym – na ich instalację decyduje się dziś coraz więcej przedsiębiorstw. Głównymi przesłankami są już nie tylko względy bezpieczeństwa, ale także możliwości, jakie dają systemy wizyjne – np. w kontekście poprawy wydajności produkcji. Kamery to już bowiem nie tylko urządzenia rejestrujące obraz, ale inteligentne systemy, które pozwalają na dokładną analizę danych.

 

REKLAMA

​​

Światowy rynek monitoringu wizyjnego nieustannie rośnie – wartość sprzedaży tylko w 2018 roku wyniosła 36,5 mld dolarów i wzrosła o 14% w porównaniu z rokiem 2017. Agencja BIS Research przewiduje, że roczna stopa wzrostu w latach 2018–2023 może wynieść nawet 16%, a w 2023 roku przychody ze sprzedaży osiągną poziom 77 mld dolarów. Ma to przede wszystkim związek z nieustannie poszerzającymi się możliwościami wykorzystywania systemów monitoringu.

Coraz szersze spektrum zastosowań kamer widoczne jest także w sektorze przemysłowym. Wśród kluczowych korzyści wynikających z korzystania z kamer sieciowych w zakładach produkcyjnych można dziś wymienić nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i maszynom, ale także zwiększenie efektywności danego zakładu dzięki monitorowanej kontroli produkcji. Nowoczesny i zaawansowany system wizyjny stał się jednym z ważniejszych narzędzi biznesowych, które gwarantuje najwyższy komfort oraz wydajność pracy.

 

Zaawansowana technologia

...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy