Aktualny numer

Służby Utrzymania Ruchu 4/2017

Przemysłowe oszczędności

Analizując ankiety oceniające, które trafiają do nas po organizacji eventów dla utrzymania ruchu, zauważyliśmy, że optymalizacja kosztów to od lat niezmiennie temat numer jeden. Oddając w Państwa ręce najnowsze wydanie „Służb Utrzymania Ruchu”, przedstawiamy kilka pomysłów na skuteczne ograniczenie wydatków w firmie. Zachęcam do lektury artykułów zawartych w temacie numeru, które pomogą Państwu ograniczyć zużycie energii w zakładzie (s. 6) oraz pokażą, jak, dzięki diagnostyce termowizyjnej, oceniać stan maszyn i identyfikować źródła strat ciepła (s. 15). W dodatku specjalnym „Hydraulika i pneumatyka” analizujemy m.in., jak postąpić w przypadku awarii układu hydraulicznego – naprawiać stary czy budować nowy (s. 90)?

Przypominam też Państwu o przeprowadzeniu audytu energetycznego, który jest obecnie obowiązkiem wielu polskich przedsiębiorstw. 30 października br. to ostatni dzień, w którym można złożyć do Urzędu Regulacji Energetyki zawiadomienie o przeprowadzeniu audytu. Tylko 220 z 6 tys. firm wykonało do tej pory obowiązkowy audyt energetyczny – to naprawdę niewiele. Warto przypomnieć, że za niedopełnienie ustawowego obowiązku przeprowadzenia audytu firma może zostać obciążona karą finansową sięgającą nawet 5% jej rocznych przychodów. Zachęcam do zapoznania się z artykułem Piotra Krzyżkiewicza i Marka Mickaniewskiego, którzy w tym numerze, w ramach cyklu o audycie, podpowiadają, skąd można otrzymać wsparcie finansowe na przeprowadzenie audytu energetycznego (s. 64).

Już dzisiaj zapraszam Państwa do udziału w VI Ogólnopolskim Szkoleniu Służb Utrzymania Ruchu, które w tym roku organizujemy w dniach 24-25 października w Hotelu Poznańskim w Luboniu, k. Poznania. Podczas tej edycji proponujemy Państwu odświeżoną formułę szkolenia w formie merytorycznych warsztatów, które odbywają się w małych grupach. Każdy uczestnik otrzymuje możliwość stworzenia własnej, unikatowej ścieżki warsztatów. Odpowiadając na potrzeby uczestników poprzednich edycji, zaplanowaliśmy cztery panele tematyczne dotyczące Lean Managementu, technik zarządzania, bezpieczeństwa ludzi i maszyn oraz najnowszych technologii dostępnych w nowoczesnych fabrykach. Więcej informacjo o Szkoleniu na: www.szkolenie-sur.pl. Nie może tam Państwa zabraknąć!

Z życzeniami udanej lektury,
Anna Zięba
Redaktor prowadząca
„Służby Utrzymania Ruchu”

Kategorie: Automatyka i mechanika, Bezpieczeństwo i higiena, Diagnostyka i media, Energetyka i ochrona środowiska, Hydraulika i pneumatyka, IT i ICT, Logistyka produkcji, Oleje i środki smarne, Robotyka i sterowanie, Zarządzanie, HR i szkolenia

najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Press Logo FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116