21.11.2018

Zasilacze Quint Power do montażu na szynie DIN

Dynamiczne wzmocnienie dla obciążeń o dużym prądzie rozruchowym.

Firma RS Components oferuje najnowsze przeznaczone do montażu na szynie DIN zasilacze Quint Power firmy Phoenix Contact zapewniające łatwy dostęp do innowacyjnych funkcji oraz elastyczność i oszczędność miejsca.

Urządzenia Quint Power 4. generacji oferują moc znamionową do 100 W, napięcie wyjściowe 24 V oraz prąd znamionowy 1,3 A, 2,5 A lub 3,8 A. Są to pierwsze urządzenia z serii Quint Power o mocy poniżej 100 W wyposażone w funkcję dynamicznego wzmocnienia firmy Phoenix Contact, która umożliwia dostarczenie do 200% znamionowego natężenia prądu przez maksymalnie pięć sekund, co pozwala na uruchamianie obciążeń wykazujących się wysokim, krótkotrwałym zapotrzebowaniem początkowym.

Modele o prądzie znamionowym 1,3 A i 2,5 A oferują także wzmocnienie statyczne umożliwiające w dowolnej chwili pracę przy przetężeniu do 25% przez pięć sekund, co pozwala na obsługę nagłych skoków natężenia.

Inne funkcje podnoszące wartość tych urządzeń obejmują: prewencyjne monitorowanie działania umożliwiające ostrzeganie o stanach krytycznych jeszcze przed wystąpieniem błędu oraz konfigurowalna sygnalizacji DC OK lub możliwość określenia progów mocy, co pozwala użytkownikowi dostosować monitorowanie parametrów wyjściowych do specyfiki zastosowania. Szeroki zakres napięcia wejściowego - od 85 do 264 V AC oraz od 88 do 350 V DC - zapewnia elastyczność umożliwiającą zasilanie z różnych źródeł, takich jak linie AC w różnych krajach lub magistrale DC, zespoły akumulatorów albo systemy zasilania przemysłowego.

Zasilacze Quint Power mogą pracować w temperaturze otoczenia od -25°C do 70°C, ich wąska i płaska konstrukcja o wysokości 90 mm pozwala oszczędzić miejsce w obudowach, a sprawność do 93,7% zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury i zmniejsza zużycie energii.

Zasilacze do montażu na szynie DIN Quint Power firmy Phoenix Contact dostępne są w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O firmie RS Components
RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com.

Kategorie: IT i ICT

Zobacz galerię

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116