09.11.2018

EnerSys poszerza ofertę baterii NexSys

Szersza gama 2 voltowych akumulatorów wysokiej wydajności typu NexSys.

Asortyment został powiększony dzięki dodaniu sześciu cieńszych ogniw, które znajdą zastosowanie w bardziej wymagających aplikacjach. Ponadto, baterie NexSys będą kompatybilne z większą liczbą pojazdów niż wcześniej.

Nowe ogniwa oparte na technologii TPPL są dostępne w rozmiarach od 370 do 675 mm i pojemnościach od 130 do 980 Ah.

- Podstawą do rozszerzenia asortymentu są już udowodnione korzyści technologii NexSys. Cieszymy się z nowych możliwości, dających nam dostęp do producentów, którzy tworzą różne typy wózków. Możemy teraz oferować też rozwiązania o większej pojemności dla wszystkich naszych obecnych klientów - mówi Martin Walsh, TPPL product manager EMEA w EnerSys.

Technologia TPPL to integralna część produktów NexSys, które pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami żelowymi i kwasowo-ołowiowymi. Baterie NexSys już zrewolucjonizowały sposób, w jaki wiele centrów logistycznych, magazynów i hal produkcyjnych zarządza swoją flotą pojazdów. Nowe rozwiązania pozwalają na szybkie podładowywanie baterii i gwarantują długą żywotność. Znika również potrzeba zakupu akumulatora na wymianę (Zero Battery Change).

Zwiększona gęstość mocy baterii NexSys oznacza, że użytkownicy mogą podładowywać je w trakcie krótkich przerw, dzięki czemu pojazd może być stale wykorzystywany. Wyeliminowana została konieczność odstawienia wózka do wielogodzinnego ładowania lub wymiany baterii na nową. Akumulatory są podładowywane bez konieczności wyjmowania ich z pojazdu, co ułatwia wielozmianową pracę wózka.

Koszty związane z konserwacją i utrzymaniem baterii również zostały znacząco zredukowane, ponieważ produkty te nie wymagają uzupełniania wodą. W związku z tym zmniejsza się także ryzyko oparzenia kwasem przez operatorów oraz uszkodzenia podłóg spowodowanego rozlewem substancji. W rezultacie użytkownicy oszczędzają czas i wysiłek związany z koniecznością uzupełniania wody. Zmniejszają się również wydatki na energię.

Przy minimalnym gazowaniu pojazdy mogą być ładowane w pobliżu lub w miejscu użytkowania. Oznacza to, że niepotrzebne staje się tworzenie miejsca na ładownię oraz organizowanie dojazdu do nich, podobnie jak posiadanie nadmiernego zapasu baterii i sprzętu do podnoszenia. Całkowity koszt utrzymania został zminimalizowany, ponieważ akumulatory mają doskonałą żywotność.

2V ogniwa NexSys są zbudowane z czystych ołowianych płyt, które są znacznie cieńsze niż kratki ołowiane. Pozwala to na umieszczenie o wiele większej liczby elektrod na tej samej przestrzeni, zwiększając pojemność baterii oraz gęstość mocy. TPPL jest jedyną regulowaną technologią kwasowo-ołowiową, która zapewnia taką samą lub większą pojemność niż tradycyjne baterie. Struktura z czystego ołowiu sprawia, że kratka jest dużo bardziej odporna na korozję. Płyty dodatnie i ujemne posiadają niską impedancję, co umożliwia duży przepływ prądu zarówno podczas rozładowywania, jak i ładowania. Elektrolit jest absorbowany w wysokiej jakości separatorze wykonanym z mikroporowatej maty szklanej. W efekcie pojemniki na ogniwa są bardzo odporne na wstrząsy i wibracje.

Baterie NexSys są dostępne w standardowej i tzw szybkiej konfiguracji, dzięki czemu operator może określić właściwą dla swoich wymagań kombinację baterii, prostownika i systemu monitorującego. Standardowa konfiguracja baterii NexSYs jest idealna dla niskich i normalnych obciążeń (do 10 godzin pracy) przy założeniu 100% wykorzystania i podładowywania.

Szybka konfiguracja baterii NexSys jest przeznaczona do pracy wielozmianowej, która zwykle wymaga działania przez 16 godzin. Dla takich zastosowań konwencjonalne baterie wymagały wymiany przy głębokości rozładowania ok. 80%. Z kolei technologia NexSys pozwala na większą elastyczność i autonomię w tym zakresie. Specyficzny profil tych baterii umożliwia szybkie ładowanie – w 4 godziny z poziomu 60% głębokości rozładowania. Możliwe są także krótsze ładowania, tak często jak to konieczne, bez niszczenia akumulatora.

O firmie EnerSys®
EnerSys®, światowy lider w dziedzinie magazynowania energii w zastosowaniach przemysłowych, produkuje i sprzedaje akumulatory stacjonarne, trakcyjne, prostowniki, akcesoria, systemy ładowania akumulatorów oraz zabudowy dla baterii montowanych na zewnątrz. Akumulatory trakcyjne i prostowniki służą w elektrycznych wózkach widłowych i innych pojazdach napędzanych elektrycznością. Akumulatory stacjonarne wykorzystywane są w telekomunikacji i branżach użyteczności publicznej, w zasilaczach UPS oraz w sektorach medycznym, lotniczym i obronnym. Zabudowy dla zewnętrznych instalacji zasilących są wykorzystywane w telekomunikacji, w branży kablowej, narzędziowej, transportowej i wojskowej.

Firma świadczy usługi serwisowe oraz oferuje wsparcie posprzedażowe swoim klientom w ponad 100 krajach na świecie, za pośrednictwem zakładów produkcyjnych i globalnej sieci dystrybucji.

Kategorie: Automatyka i mechanika

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116