06.11.2018

Nowe akcesoria bezprzewodowe do nauszników PELTOR w ofercie RS Components

Firma RS Components ogłosiła dostępność nowych akcesoriów do komunikacji bezprzewodowej firmy 3MPELTOR, która jest ekspertem w rozwoju innowacyjnych technologii. Akcesoria te ułatwiają komunikację w otoczeniu o bardzo dużym poziomie hałasu. Nowe urządzenia wykorzystują technologię komunikacji bezprzewodowej Bluetooth i są przeznaczone do użytku z nausznikami serii PELTOR X (również dostępnymi w RS) oraz umożliwiają komunikację przy użyciu telefonu komórkowego.

Produkt oferuje wiele zalet dla osób pracujących w otoczeniu o wysokim poziomie hałasu, umożliwiając wyraźną komunikację bez konieczności używania rąk i narażania się na niebezpieczeństwa. Pozwala na wykonywanie i odbieranie ważnych połączeń bez konieczności opuszczania miejsca pracy i zdejmowania ochronników słuchu, a także komunikację z innymi znajdującymi się w pobliżu pracownikami.

Akcesoria bezprzewodowe PELTOR oferujące klasę ochrony IP54 przeznaczone są do użytku w trudnych warunkach i można je łatwo zamontować  pomiędzy słuchawkami a wyściółką nauszników serii X. Najważniejsze cechy: mikrofon z funkcją redukcji hałasu, obsługa przy użyciu jednego przycisku, czas rozmów/nadawania strumieniowego około 8 godzin, czas pracy w trybie gotowości około 250 godzin, czas ładowania około 3 godziny.

Uszkodzenie słuchu spowodowane hałasem jest nieodwracalne i stanowi istotne zagrożenie dla zdrowia w dzisiejszym świecie, nie tylko w miejscu pracy, ale również w innych sytuacjach, np. na wyścigach motocyklowych czy na koncercie rockowym. Dlatego ochronniki słuchu zostały na nowo zdefiniowane w nowym rozporządzeniu (UE) 2016/425 odnoszącym się do środków ochrony osobistej (PPE), które weszło w życie 21 kwietnia 2018 roku. Ochronniki zostały przeniesione z kategorii II do kategorii III - tej samej kategorii ryzyka co środki ochrony dróg oddechowych oraz środki chroniące przed upadkiem. Nowe przepisy PPE określają rolę operatorów, takich jak producenci i dystrybutorzy, w zapewnianiu ciągłości monitorowania produktów oraz ich zgodności z przepisami.

Wytyczne dotyczące dostosowania ochronników słuchu do swoich potrzeb można znaleźć w dokumentacji produktu firmy 3M.

Akcesoria do komunikacji bezprzewodowej Bluetooth firmy PELTOR oraz nauszniki serii X firmy 3M są obecnie dostępne w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O firmie RS Components
RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com.

Kategorie: Automatyka i mechanika

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116