30.10.2018

Wyraźne oznaczenie obecności akumulatorów litowych

Nowość w ofercie Brady Corporation.

Brady Corporation oferuje nowe, zgodne z obowiązującymi przepisami znaki na wózki na akumulatory litowe wykonane na niezawodnych materiałach, które pozwalają zwiększyć poziom zgodności z przepisami ADR i umożliwiają łatwą aplikację na opakowania znaków ostrzegających pracowników i ekipy ratunkowe o występowaniu łatwopalnych i trudnych do gaszenia akumulatorów litowych.

Ryzyko dla bezpieczeństwa związane z akumulatorami litowymi

W następstwie uszkodzenia akumulatora litowo-jonowego może nastąpić zwarcie, a wystarczy tylko jedna iskra, by wewnątrz akumulatora nastąpił zapłon bardzo reaktywnego litu, a następnie pożar. W przypadku przegrzania akumulatory litowo-jonowe mogą także wybuchnąć. Z tego względu transporty akumulatorów litowych o numerach UN 3090, 3091, 3480 i 3481 podlegają identyfikacji za pomocą umieszczanych na opakowaniach etykiet transportowych o treści wskazanej w przepisach oraz znaku ADR 9A obowiązkowego do stosowania na wózkach akumulatorowych od 31 grudnia 2018 r.

Niezawodne, zgodne z przepisami znaki na wózki akumulatorowe

Firma Brady oferuje znaki na wózki akumulatorowe ADR 9A do akumulatorów litowych wykonane na niezawodnych materiałach, które wytrzymają wiele lat w warunkach zewnętrznych. Znak ostrzegawczy z rombem dla akumulatora litowego oferujemy w wersji samoprzylepnej, z magnesem lub sztywnym podkładem, co pozwala dopasować go do różnego typu wózków. Ten znak nie tylko zwiększa poziom zgodności z przepisami, lecz także ostrzega kierowców i ekipy ratunkowe o ryzyku pożaru. Firma Brady ma w ofercie także 15 pozostałych znaków ADR, zapewniających pełną zgodność wózków akumulatorowych z przepisami.

Łatwe w aplikacji etykiety na opakowania

Etykiety marki Brady na opakowania zawierające akumulatory litowe łatwo się aplikuje, a dodatkowo spełniają one wymagania obowiązujących przepisów. Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami na etykiecie należy podać odpowiedni numer UN akumulatora, swój numer telefonu oraz dodatkowe informacje. Można zlecić druk tych danych w zakładach Brady zgodnie z dokładnymi specyfikacjami lub wydrukować te etykiety samodzielnie na drukarce Brady we własnym zakładzie.

Niezawodne i łatwe do aplikacji znaki i etykiety dla akumulatorów litowych dostępne są na stronie internetowej Brady.

O firmie Brady Corporation
Firma Brady Corporation jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy. Produkty firmy Brady, w tym wysokiej jakości etykiety, oznaczenia, urządzenia zabezpieczające, systemy drukowania i oprogramowanie, służą do poprawy bezpieczeństwa, produktywności i wydajności. Klientami założonej w 1914 r. firmy Brady są podmioty z branży elektronicznej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, elektrycznej, budowlanej, edukacyjnej, medycznej, lotniczej i kosmonautycznej itp. Akcje firmy Brady są w obrocie na giełdzie nowojorskiej pod symbolem BRC. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem www.bradyeurope.com.

Kategorie: Automatyka i mechanika

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116