04.10.2018

Rozszerzona rzeczywistość, rozszerzone możliwości współpracy

Oszczędność czasu, pieniędzy oraz szybki dostęp do wiedzy ekspertów to dla przedsiębiorców trzy ważne czynniki wspierające ich przewagę konkurencyjną.

Na bazie technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) powstała aplikacja AR4vision. To rozwiązanie dla firm ceniących jakość i oszczędność zasobów. 

AR4vision to nowoczesne rozwiązanie, będącą narzędziem zdalnej asysty - działa w oparciu o okulary rozszerzonej rzeczywistości, umożliwia komunikację audio i video dwóch osób, znajdujących się w różnych lokalizacjach dając im jednocześnie narzędzia do zdalnej współpracy.

Użytkownik okularów przesyła obraz na aplikację desktop. Nanoszone na niej zaznaczenia wyświetlane są zwrotnie w postaci rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy mają możliwość manipulowania treścią obrazu i dodawania zaznaczeń (np. strzałek) oraz rysowania. Dodatkowo istnieje możliwość „mrożenia" obrazu rzeczywistego świata w polu widzenia użytkownika okularów.

Komunikator działa poprzez Internet, zapewniając komunikację osób w czasie rzeczywistym pomiędzy osobami znajdującymi się w różnych miejscach (technikami, serwisantami, ekspertami). Narzędzie oferuje zarówno zdalną pomoc w czasie rzeczywistym, jak i dostęp do instrukcji ekspertów, dzięki czemu osiągamy niespotykany poziom wsparcia i współpracy.

AR4vision

ul. A. Mickiewicza 21b

43-300 Bielsko-Biała

ar4vision.com

Kategorie: IT i ICT, Automatyka i mechanika, Robotyka i sterowanie

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116