28.09.2018

Nowa aplikacja drivesConnect firmy Eaton

Mobilna parametryzacja przemienników częstotliwości.

Urządzenia z bogatej oferty przemienników częstotliwości PowerXL firmy Eaton stają się mobilne dzięki nowej aplikacji driveConnect, która przekształca każdy smartfon lub tablet w interfejs człowiek-maszyna, ułatwiając konstruktorom maszyn i operatorom parametryzowanie, sterowanie i monitorowanie przemienników częstotliwości DE1, DC1 i DA1, jak również nowej serii DB1. 

Aplikacja driveConnect opiera się na funkcjach sprawdzonego oprogramowania firmy Eaton. Zarówno w trybie online, jak i offline, użytkownicy mogą korzystać z urządzeń mobilnych, aby uzyskać dostęp do przyjaznej dla nich struktury parametrów, a także tworzyć i edytować zbiory danych za pośrednictwem aplikacji kompatybilnych z systemami Android i iOS. Aplikacja zawiera również funkcje monitorujące i sterujące z wersji desktopowej. Może ona na przykład służyć do obsługi przemienników częstotliwości lub do przeprowadzania diagnostyki.

Dzięki technologii Bluetooth lub nowoczesnemu standardowi komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) z urządzenia mobilnego do programatora DX-COM-STICK można przesyłać maksymalnie dwa zestawy danych. Aby umożliwić transmisję danych przez NFC, mobilne urządzenie musi znajdować się w odległości kilku centymetrów od DX-COM-STICK (w stanie beznapięciowym). Zastosowanie standardów NFC pozwala nie tylko na szybki transfer danych, ale również na zwiększenie bezpieczeństwa procesu przy zachowaniu wymaganej bliskości urządzeń komunikacyjnych. Ostatnim krokiem do przesłania parametrów jest wsunięcie programatora do odpowiedniego przemiennika częstotliwości. 

DX-COM-STICK firmy Eaton to programator z kopiowaniem parametrów Bluetooth, który został opracowany specjalnie do przesyłania parametrów do przemienników częstotliwości PowerXL. Podłącza się go do przemienników poprzez zintegrowany port komunikacyjny. W trakcie wprowadzania technologii NFC, programator został zaktualizowany i teraz spełnia również nowe standardy Bluetooth dla iOS.

Równolegle z wprowadzeniem nowej wersji DX-COM-STICK, aplikacja będzie dostępna do bezpłatnego pobrania z App Store firmy Apple (dla iOS) i Google Play Store (dla systemów Android).

Więcej informacji dostępnych jest na stronach www.eaton.eu/powerxl oraz www.eaton.pl

O firmie Eaton
Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to spółka zajmująca się dystrybucją energii, która w 2017 roku osiągnęła sprzedaż rzędu 20,4 mld USD. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 96 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.eaton.eu.

Kategorie: IT i ICT

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116