27.07.2018

Robotyka i automatyka przemysłowa 2018

Publikacja dostępna w wersji online! Pobierz TUTAJ!

Redakcja "Służb Utrzymania Ruchu" ma przyjemność zaprezentować Państwu drugie wydanie publikacji „Robotyka i automatyka przemysłowa”, w której ponownie – po roku – przyglądamy się temu jak polskie przedsiębiorstwa produkcyjne radzą sobie z wejściem w realia czwartej rewolucji przemysłowej.

Z artykułu „Technologie jutra w zakładach przemysłowych” (s. 4) dowiecie się Państwo jak wykorzystać w swoim zakładzie innowacyjne metody pozyskiwania sygnałów diagnostycznych i w jaki sposób usprawniają one produkcję. Warto przyjrzeć się także nowoczesnym kamerom termowizyjnym czy liniowym skanerom temperatury oraz sposobom na ich wykorzystanie w przemyśle.

Czy rewolucyjne coboty są odpowiedzią na potrzeby skomplikowanej produkcji? Postaraliśmy się opowiedzieć na to pytanie (s. 14). W Polsce na 10 tys. osób, które pracują w branży przemysłowej, wciąż przypada tylko 28 robotów. Ale dobra wiadomość jest taka, że współczynnik robotyzacji w Polsce rośnie – automatyzujemy linie produkcyjne, inwestujemy w roboty współpracujące, które wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Pod względem robotyzacji odstajemy jeszcze od zachodniej Europy, ale nie poddajemy się i dzielnie gonimy swoich sąsiadów zza Odry!

Tegoroczne wydanie dostępne pod linkiem: „Robotyka i automatyka przemysłowa 2018”. Zachęcamy do lektury!

Za wsparcie przy wydaniu tej publikacji dziękujemy: Parker Hannifinitem Industrietechnik, Nowimex, FinderTargi w KrakowieNTN-SNRPhoenix Contact PolskaOptibelt PolskaMitsubishi ElectricStäubliigus Polska Sp. z o.o.SEW - Eurodrive Polska, Schmersal, Pilz PolskaKRAUSEKärcher w PolsceTriboTec PolskaElmark Automatyka, Aspol, Best Brands PRBTC AG, BalticBerg Consulting, VIMS Verified Industrial Maintenance Solutions.

Dziękujemy!

Kategorie: Automatyka i mechanika, Bezpieczeństwo i higiena, Diagnostyka i media, Energetyka i ochrona środowiska, Hydraulika i pneumatyka, IT i ICT, Logistyka produkcji, Oleje i środki smarne, Robotyka i sterowanie, Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116