19.06.2018

Czujnik ciśnienia PP20H w wersji higienicznej z celką pomiarową odporną na kondensat

Zwiększa bezpieczeństwo procesów.

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej generacji higienicznych czujników ciśnienia z rodziny PP20H firma Baumer wypełnia dotychczasową lukę w swojej ofercie i jest w stanie obecnie zaoferować rozwiązania pomiarowe do wymagających higienicznych aplikacji w atrakcyjnej cenie. Czujniki te są zamykane w trwałych mechanicznie obudowach ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP69K, a ich krzemowa celka pomiarowa jest odporna na kondensat. Zakres pomiarowy od -1 do 40 b oraz szeroki wybór przyłączy procesowych czynią je niezwykle elastycznymi. Dostępne są wersje z wyjściem prądowym 4...20 mA i IO-Link. Czujniki te spełniają ostre wymagania higieniczne obowiązujące w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym oraz są odporne na procesy czyszczenia i sterylizacji CIP i SIP.

Dzięki hermetycznie zamkniętemu sensorowi, celka pomiarowa jest całkowicie odporna na kondensat, nawet przy ekstremalnych fluktuacjach temperatury w środowiskach o dużej wilgotności. Dzięki bardzo dobrej stabilnościej termicznej i długoterminowej oraz dużej dokładności pomiaru, czujnik zapewnia bezpieczne monitorowanie i kontrolę procesów o podwyższonych wymaganiach higienicznych.

Ten małogabarytowy czujnik ciśnienia pokrywa szeroki zakres temperatury mediów od -20 do +125°C bez potrzeby stosowania radiatora, zapewniając oszczędność przestrzeni instalacyjnej. Co więcej, tylko jeden typ czujnika może sprostać wymogom różnych aplikacji, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń magazynową i koszty. Istnieje możliwość równoczesnej konfiguracji kilku czujników za pomocą interfejsu IO-Link. Upraszcza to regulację punktów przełączania dla różnych faz procesu przy rozruchu lub zmianie rzutu, pozwalając zaoszczędzić czas. Dane diagnostyczne można natychmiast wywołać i przeanalizować, co zwiększa dostępność systemu. Modułowa struktura czujników pozwala na ich wysyłkę do klienta już w ciągu 48 godzin od chwili otrzymania zamówienia.

Więcej informacji: www.baumer.com/PP20H.

O firmie Baumer Group
Baumer Group to jedna z najważniejszych firm produkcyjno-rozwojowych czujników, enkoderów, przyrządów pomiarowych oraz komponentów do automatycznego przetwarzania obrazu.

Baumer to połączenie innowacyjnej technologii i usług zorientowanych na klienta, tworzący inteligentne rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych oraz oferujący wyjątkowo szeroką gamę powiązanych produktów i technologii. Ta rodzinna firma jest zawsze blisko klienta dzięki ponad 2 500 pracowników oraz zakładom produkcyjnym i oddziałom sprzedaży w 36 spółkach zależnych znajdujących się w 18 krajach. Klienci z wielu sektorów i branż przemysłu zyskują istotne korzyści i wymierną wartość dodaną dzięki wyjątkowemu potencjałowi innowacji firmy i stosowaniu jednolitych, obowiązujących globalnie wysokich standardów jakości. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.baumer.com.

Kategorie: Bezpieczeństwo i higiena

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116