25.05.2018

Riwal inwestuje w przyszłość

Riwal zainwestuje do końca 2018 roku 88 milionów euro w rozwój swojej floty.

W 2018 roku firma Riwal planuje znacząco wzmocnić swoją pozycję rynkową inwestując 88 milionów euro we flotę maszyn do pracy na wysokości. Około 75% tej kwoty zostanie przeznaczone na zakup nowych urządzeń i powiększenie całej firmowej floty na świecie. Pozostałe 25% inwestycji pochłonie renowacja i konserwacja istniejącej floty. Riwal zakupi ponad 3000 nowych podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych marek oferujących najwyższą jakość maszyn i bezpieczeństwo pracy, takich jak: JLG, Genie, Skyjack i Holland Lift.
  
W ramach tegorocznej inwestycji Riwal zakupi podesty o wysokości roboczej do 58 metrów: JLG 1850SJ i JLG 1500AJP. Znaczącą część planowanych zakupów stanowić będą także maszyny elektryczne i hybrydowe, w tym podnośniki nożycowe Holland Lift. Wśród nich znajdą się Holland Lift Hybrid HL-275 H25 o wysokości roboczej do 27,5 metra i Holland Lift HL-330 E14, o szerokości zaledwie 1,4 metra i możliwości pracy na wysokości nawet 33 metrów.

- Staramy się zapewnić naszym klientom najlepszy sprzęt i najwyższy poziom obsługi, aby stać się dla nich firmą pierwszego wyboru jeśli chodzi o maszyny do pracy na wysokości. Inwestycja w rozwój floty pomoże nam zrealizować założone cele, a także zapewni naszym klientom szeroką ofertę nowszego, bardziej zróżnicowanego i bezpiecznego asortymentu urządzeń. Dodatkowo, tegoroczna inwestycja wartości 88 milionów euro, wraz ze znaczącymi inwestycjami w rozwój floty zrealizowanymi w ciągu ostatnich lat, wzmacnia naszą zdolność do obsługi klientów na całym świecie - powiedział Norty Turner, CEO Riwal Holding Group.

O firmie Riwal
Riwal to międzynarodowe przedsiębiorstwo specjalizujące się w wynajmie, sprzedaży i serwisie podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz sprzedaży części zamiennych. Prowadzi również szkolenia dla operatorów maszyn pozwalające zdobyć uprawnienia UDT a od 2017 roku międzynarodowe licencje PAL w pierwszym w Polsce Centrum Szkoleniowym IPAF. Riwal oferuje maszyny do pracy na wysokości renomowanych producentów: JLG, Genie, Holland Lift, Magni, Dinolift. Priorytetem Riwal jest bezpieczeństwo pracy gwarantowane przez doskonały stan techniczny parku maszyn i ich systemów zabezpieczających. Firmę wyróżniają także wysokie standardy obsługi klientów ukierunkowane na długofalową współpracę, szybkie dostawy i wsparcie serwisowe.

Przedsiębiorstwo powstało w 1968 roku w Holandii, a jego nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Richards & Wallington. W Polsce Riwal istnieje od 2008 roku. Obecnie firma działa handlowo w 60 krajach i posiada oddziały w 16 krajach na świecie, zatrudnia ponad 1700 osób i oferuje klientom park ponad 14 500 maszyn, dzięki czemu jest w gronie liderów wynajmu maszyn do pracy na wysokości. Więcej na: www.riwal.com/poland/pl-pl.

Kategorie: Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116