12.04.2018

Idealnie rozciągnięta folia

O grubości zaledwie 4 μm.

Wykorzystanie klejów w aplikacjach przemysłowych już od wielu lat stanowi standardową praktykę. W coraz większej ilości przypadków dwustronne rozwiązanie samoprzylepne zastępują połączenia mechaniczne. Do zalet technologii klejenia należą: precyzja, łatwość procesu i czysta, niezawodna aplikacja.

Warto podkreślić, że dwustronne folie samoprzylepne są bardzo często stosowane w małych urządzeniach o ograniczonej przestrzeni, takich jak np. smartfony, które z każdym rokiem stają się coraz cieńsze. Jeden z obecnych modeli telefonów ma grubość zaledwie 7,3 mm. Aby właściwie zainstalować wszystkie komponenty w tak zaawansowanym technologicznie urządzeniu coraz powszechniej stosuje się inteligentne rozwiązania klejowe.

Bardzo cienkie folie powlekane klejem są laminowane na materiale nośnym. Jeden z klientów firmy aplikuje klej na dwuosiowo rozciągniętą folię o grubości zaledwie 4 μm. Walce rozprężające stosowane wcześniej do obróbki takiego typu folii nie były w stanie całkowicie zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Dzięki wdrożeniu walca rozprężającego EcoStretchRoll-ST DRECKSHAGE klient firmy był w stanie całkowicie pozbyć się problematycznych zmarszczek. Walec EcoStretchRoll-ST niezawodnie zapobiega powstawaniu zmarszczek na warstwie o grubości 4 mikronów. Wielką zaletą dla użytkownika jest fakt, że walec jest odpowiedni także dla grubszych materiałów. Pozwala to klientom na wykorzystywanie tego samego walca rozprężającego np. dla foli 150 μm, dzięki czemu można ograniczyć wysiłek związany z wykorzystaniem innych rodzajów rozwiązań rozprężających.

Uniwersalne walce rozprężające EcoStretchRoll-ST firmy DRECKSHAGE są odpowiednie do szerokiego zakresu grubości warstw materiałów, jednostek rozciągających, prędkości pracy oraz różnego rodzaju mediów, takich jak folie, włókniny, tekstylia i papier.

August Dreckshage GmbH & Co. KG
Walter-Werning-Straße 7
D 33699 Bielefeld
Telefon: +49 (0)521 9259-0
Faks: +49 (0)521 9259-139
info@dreckshage.de
www.dreckshage.de

Kategorie: Automatyka i mechanika

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116