05.03.2018

Miniaturowe czujniki laserowe serii O300

Precyzyjne wykrywanie bardzo małych obiektów i szczelin.

Nowe czujniki optyczne z serii O300 doskonale nadają się do wykrywania bardzo małych obiektów i szczelin. Dzięki bardzo skupionej wiązce lasera o średnicy do 0,1 mm w najwęższym jej punkcie oraz wysokiej powtarzalności wynoszącej 0,1 mm, nawet bardzo małe obiekty mogą być detekowane z wysoką precyzją. Czas odpowiedzi, poniżej 0,1 ms pozwala na zastosowanie czujników w bardzo szybkich procesach wymagających dużej przepustowości. Dużą zaletą jest konstrukcja zapewniająca dokładne wyrównanie strumienia światła lasera z osią otworów montażowych (qTarget), co pozwala zagwarantować dużą dokładność pracy wszystkim czujnikom z tej serii. Metoda konfiguracji bezkontaktowej (qTeach) umożliwia łatwe i wygodne dla użytkownika uruchomienie i skalibrowanie czujnika. Słabe strony przycisków i potencjometrów regulacyjnych zostały tutaj wyeliminowane dzięki nowej metodzie konfiguracji odpornej na przypadkowe rozkalibrowanie zapewniając maksymalną niezawodność całego systemu.

Oferta produktów laserowych O300 cechuje się ogromną różnorodnością, posiadając w sobie czujniki dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta oraz rozwiązania do bardzo precyzyjnych zadań związanych z identyfikacją i detekcją obiektów. Spośród pięciu trybów pracy czujników warto wyróżnić SmartReflect, czyli unikalną barierę świetlną nie wymagającą zastosowanie odbiornika. Nawet obiekty refleksyjne o średnicy 0,5 mm mogą być niezawodnie wykrywane z odległości do 250 mm. Wykonania ze stali nierdzewnej charakteryzujące się hermetyczną konstrukcją o podwyższonych standardach higienicznych rozszerzają typowy zakres zastosowań czujników O300 do linii pakujących w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Dzięki wbudowanemu interfejsowi IO-Link, czujniki laserowe O300 są określane mianem »Ready for Industry 4.0». Interfejs IO-Link umożliwia ich szybką i łatwą konfigurację we wszelkiego typu systemach ze standardowymi komponentami sieciowymi. Ponadto, łatwo można zdobyć i przeanalizować dodatkowe dane, potrzebne np. do konserwacji predykcyjnej.

Więcej informacji: www.baumer.com/O300laser.

O firmie Baumer
Baumer Group to jedna z najważniejszych firm produkcyjno-rozwojowych czujników, enkoderów, przyrządów pomiarowych oraz komponentów do automatycznego przetwarzania obrazu.

Baumer to połączenie innowacyjnej technologii i usług zorientowanych na klienta, tworzący inteligentne rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych oraz oferujący wyjątkowo szeroką gamę powiązanych produktów i technologii. Ta rodzinna firma jest zawsze blisko klienta dzięki ponad 2 500 pracowników oraz zakładom produkcyjnym i oddziałom sprzedaży w 36 spółkach zależnych znajdujących się w 18 krajach. Klienci z wielu sektorów i branż przemysłu zyskują istotne korzyści i wymierną wartość dodaną dzięki wyjątkowemu potencjałowi innowacji firmy i stosowaniu jednolitych, obowiązujących globalnie wysokich standardów jakości. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.baumer.com.

Kategorie: Diagnostyka i media

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116