15.12.2017

RS Components powiększa ofertę złączy i kabli marki RS Pro

Nowe złącza i kable z gamy RS Pro mogą być stosowane jako zamienniki kluczowych części w aplikacjach przemysłowych, medycznych i konsumenckich.

Firma RS Components znacząco powiększyła gamę profesjonalnych, przystępnych cenowo produktów marki RS Pro, dodając do nich nowe złącza. Zaprojektowane jako bezpośrednie zamienniki droższych, popularnych produktów dostępnych w ciągłej sprzedaży, nowe produkty RS Pro nadają się do różnorodnych zastosowań w elektronice ogólnego przeznaczenia, przemyśle, przyrządach, produktach z branży konsumenckiej i medycznej. Są także odpowiednie do stosowania w trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Nowa gama produktów RS Pro obejmuje wodoodporne złącza klasy IP68 w wytrzymałych, plastikowych obudowach, w opcjach do połączeń kablowych i montażu panelowego (wycięcia 13, 17 i 21 mm). Nowością są także zmywalne złącza M8 i M12 o szczelności klasy IP69K, idealne do branży spożywczej i napojów. Są to złącza w plastikowej obudowie, z nakrętkami łączącymi ze stali nierdzewnej, i zapewniają odporność na środki chemiczne i olej.

Ofertę uzupełniają bezhalogenowe przewody połączeniowe, które stanowią nowy produkt w dotychczasowej gamie tego typu przewodów i nadają się do stosowania zarówno w biurach, jak i środowiskach przemysłowych. Kolejnym nowym produktem w ofercie są białe złącza zasilające DC, idealne do wielu zastosowań medycznych i konsumenckich. Dostępne w rozmiarach 2,1 oraz 2,5 mm złącza 12 V/5 A są dostępne w opcjach z końcówkami lutowniczymi lub do montażu na płytce drukowanej. W ofercie przewidziano także męskie i żeńskie zaciskowe listwy wtykowe PCB z aprobatą UL i VDE, w wersjach o różnorodnym rozstawie styków.

Nowe złącza i kable RS Pro są obecnie dostępne w RS w krajach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.

Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kategorie: Bezpieczeństwo i higiena

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116