27.11.2017

Pierwszy samouczek z zakresu praktyk i rozwiązań konserwacyjnych

Samouczek dostępny na platformie szkoleniowej Akademia NSK.

Po uruchomieniu na początku roku internetowej platformy Akademia NSK, serwis został uzupełniony o pierwszy z serii moduł szkoleniowy z zakresu praktyk i rozwiązań konserwacyjnych. Tutorial pokazuje, jak wykorzystywać pakiet narzędzi konserwacyjnych i serwisowych NSK oferowanych jako część Programu Wartości Dodanej AIP+. Prezentując najlepsze praktyki w zakresie ochrony łożysk, samouczek podkreśla, jak zapewnić optymalne i opłacalne funkcjonowanie maszyn oraz wyposażenia.

Każdy moduł zawiera kurs, materiał wideo i kwestionariusz dla uczestników uzyskujących certyfikat po pomyślnym ukończeniu kursu. Samouczki wideo dla każdego modułu zostały tak przygotowane, aby w jasny i zwięzły sposób pokazać, jak specjalnie opracowane narzędzia konserwacyjne i serwisowe NSK mogą pomóc w maksymalizacji wydajności i okresu eksploatacji. Pierwszym prezentowanym narzędziem jest LAB-Set, dla którego samouczek wideo jest dostępny na stronie: www.nskacademy.com.

LAB-Set to narzędzie do laserowego osiowania pasów napędowych. Wyjątkowość tego rozwiązania polega na montażu laserów LAB-set w rowkach klinowych koła pasowego, dokładnie tam, gdzie pracuje pas napędowy, co zapewnia doskonałe osiowanie za każdym razem. Przewodnik wideo prezentuje informacje, takie jak wybór właściwej prowadnicy klinowej, ustawienie linowych transmiterów laserowych, główne typy niewspółosiowości, które można skorygować oraz wiele innych przydatnych wskazówek umożliwiających doskonałe osiowanie w ciągu kilku sekund.

Następne moduły szkoleniowe pojawią się w nadchodzących miesiącach, obejmując materiały dla LAS-Set (narzędzie do osiowania laserowego wałów), nagrzewnic indukcyjnych oraz narzędzi do montażu/usuwania łożysk. Wraz ze stałym rozszerzaniem zawartości, Akademia NSK szybko staje się wiodącym i zaufanym źródłem dla użytkowników zainteresowanych rozszerzaniem swojej wiedzy technicznej i umiejętności praktycznych.

O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2017 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 950 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w "Total Quality". Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3600 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2017 r.). Więcej informacji - zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl.

NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
Agnieszka NAWROCKA
Telefon: +48 22 6451525
Faks: +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
Marie-Dominique PILATH
Telefon: +49 2102 4810
Faks: +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com

Kategorie: IT i ICT, Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116