27.11.2017

Wolontariat i Flower Power na letniej fecie

Zespół Kennametal na letniej fecie Ronald McDonald w Erlangen w Niemczech.

Firma Kennametal poinformowała dziś, że grupa 10 członków jej zespołu wspierała w charakterze wolontariuszy letnią fetę Ronald McDonald House w Erlangen w Niemczech. Kennametal rozpoczął współpracę z organizacją charytatywną Ronald McDonald House w regionie EMEA w 2015 roku i odtąd regularnie wspiera w formie wolontariatu organizowane przez nią imprezy. 

W sobotę, 22 lipca, obchodzono doroczną letnią fetę po hasłem «Flower Power», zapraszając na nią obecnych mieszkańców Ronald McDonald House w Erlangen, rodziny mieszkające tu wcześniej oraz publiczność. Zaoferowano ciekawy program z licznymi atrakcjami dla dzieci i ich rodzin, co oczywiście wymagało sporej liczby rąk do pomocy, aby impreza zakończyła się sukcesem. 

Zespół Kennametal pomagał przy montażu i demontażu stoisk, obsłudze stoiska z grillem, oferował kreatywne wyroby rzemieślnicze, zapewnił fotografa oraz pomagał wszędzie tam, gdzie było to konieczne.

- Naprawdę świetnie się bawiliśmy uczestnicząc w letniej fecie i wspierając tą ważną organizację, pomagającą rodzinom ciężko chorych dzieci w ich najtrudniejszych momentach. Jesteśmy dumni z tego, że mamy własny zespół, który troszczy się o naszą społeczność - skomentowała Sabine Guse z działu Corporate Relations firmy Kennametal.

Organizacja charytatywna Ronald McDonald House wspiera rodziny dzieci wymagających leczenia szpitalnego, oferując im tymczasowy dom z dala od własnego. Często ci mali pacjenci potrzebują opieki szpitalnej przez tygodnie, a nawet miesiące. W tym czasie ich rodzice mogą zamieszkać w pobliskich domach Ronald McDonald Houses, aby być blisko swoich dzieci i wspierać je w razie potrzeby.

Kennametal Polska, Sp. z.o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 7 61-144 Poznań, Poland

Anna FRYZA Telefon: + 48 61 6656500 Faks: + 48 61 6656504 anna.fryza@kennametal.com

Kategorie: Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116