VI Ogólnopolskie Szkolenie SUR już za dwa tygodnie!

NOWOŚĆ! Sam wybierasz warsztaty, w których weźmiesz udział. Każdy uczestnik ma swoją, unikatową ścieżkę, którą podąża każdego dnia. Zapisz się już dziś!

2017-10-10 09:22:38

Wśród prelegentów znajdą się wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, m.in. Sebastian Szram, Tomasz Lizurej, Arkadiusz Burnos, Michał Grabia, Małgorzata Senator i wielu innych!

VI Ogólnopolskie Szkolenie Służb Utrzymania Ruchu to:

 • Dwa dni merytorycznych i bardzo praktycznych warsztatów dla szefów utrzymania ruchu i produkcji które odbywają się w małych grupach osób rzeczywiście zainteresowanych tematem. Każdy uczestnik tworzy własną, unikatową ścieżkę warsztatów - na Szkoleniu SUR bierzesz udział w tych warsztatach, które Cię interesują. Nie ominie Cię żaden temat.
 • Szczegóły przegląd doświadczeń konkretnych firm – część warsztatów prowadzą sami szefowie utrzymania ruchu, którzy zrealizowali ciekawe projekty i chcą się podzielić swoim doświadczeniem – uczysz się na przykładach i błędach innych!
 • Coctail Party – wyjątkowa okazja, aby o swojej pracy porozmawiać w mniej formalnych okolicznościach, które świetnie integrują środowisko szefów UR.
 • Okazja do zbudowania trwałych relacji w branży – dzięki warsztatom nie tylko spotkasz szefów utrzymania ruchu z innych firm, ale poznasz ich problemy oraz sposoby ich rozwiązania w praktyce.
 • Świetna lokalizacja tuż przy autostradzie A2 – w tej edycji zapraszamy do komfortowego Hotelu Poznańskiego w Luboniu pod Poznaniem z bardzo dogodnym dojazdem!

Szczegółowy program Ogólnopolskiego Szkolenia Służb Utrzymania Ruchu 2017:

PANEL I

Być skutecznym szefem – mądrze motywuj, sprawnie rozwiązuj konfliky, niweluj różnice pokoleniowe

Czujesz, że masz problem ze skutecznym motywowaniem różnych typów pracowników w zespole? Wprowadzanie zmian w zespole jest dla ciebie sporym wyzwaniem? Duża rotacja pracowników sprawia, że musisz się ciągle szkolić, rekrutować i uczyć się nowych osób w zespole? Zbuduj taką markę szefa, do którego pracownicy sami będą lgnąć.

 • Opór na nowe! Wszystko co musisz wiedzieć o zarzadzaniu zmianą - szczególnie kiedy sam jesteś do niej sceptycznie nastawiony. Jak walczyć z oporem wewnętrznym, a jak z oporem zespołu. Poznaj konkretne wskazówki, dzięki dowiesz się jak skutecznie komunikować i przeprowadzić zmianę oraz dowiedz się jak bardzo musisz się wkurzyć, ale zmiany dokonać.
 • UWAGA! Różnice pokoleniowe! Przekazujesz swój zespół nowej, dużo młodszej osobie, a może wręcz przeciwnie – przejmujesz dział od osoby, która zarządzała nim całe swoje życie. Co zrobić, aby maksymalnie dobrze wykorzystać czas przekazywania sobie tajników działania firmy i działu UR bez zbędnych napięć wynikających z różnic pokoleniowych.

 • Ocena pracownika od podszewki, czyli jak przekazywać pozytywne i negatywne informacje zwrotne różnym typom pracowników, aby faktycznie wpływać na jego zachowanie bez zbędnych niedomówień.
 • Rotacja pracowników spędza Ci sen z powiek. Jesteś zmęczony szkoleniami, które ciągle organizujesz zmieniającej się kadry? Zacznij budować swoją osobistą markę jako szefa! Poznaj elementy Employer Brandingu i Personal Brandingu, dzięki którym staniesz się szefem, u którego ludzie będą chcieć pracować zanim jeszcze Cię poznają. Przekonaj się jakim wyzwaniem są pracownicy ze wschodu.
 • Często czujesz, że stoisz między młotem a kowadłem, musząc godzić potrzeby UR i produkcji? Jaką postawę przyjąć w trakcie sporów oraz jak go prowadzić, aby szybko go zakończyć? Miękkie aspekty rozwiązania konfliktów.

PANEL II

Wiedzieć, co się ma - nowoczesne zarządzanie środkami trwałymi

Kompletna analiza stanu majątkowego – kiedy i dlaczego? Czym jest ISO 55000, jakie są wymagania tego standardu i jak go wdrożyć – krok po kroku? Nowoczesne zarządzaniem majątkiem technicznym w roku 2017.

 • Co musisz, a co możesz wiedzieć o środkach trwałych w Twojej firmie. Najnowsze trendy w zarządzaniu środkami trwałymi. Jaką role odgrywają benchmarki – z kim i kiedy się porównywać oraz jak się porównywać, aby wyciągać dobre wnioski z analiz.
 • System zarządzania majątkiem technicznym ISO 55000 krok po kroku. Kiedy, jak i po co go wdrażać w firmie. Tajniki niezbędnej dokumentacji.
 • Środki trwałe w ciągłym ruchu – jak je analizować na różnych etapach życia majątku.
 • Majątek w systemie – systemy IT, które wspierają szefów UR w zarzadzaniu środkami trwałymi

PANEL III

Być Lean - co może, a co musi każdy szef działu UR

Koncepcję Lean znać trzeba, ale co zrobić, żeby była odpowiedzią na bieżące wyzwania działu UR w codziennej walce o ciągłość produkcji? Czego ciągle nie wiesz o narzędziach i technikach Lean, choć wiele razy szkoliłeś się w tym zakresie? Jakie są doświadczenia innych szefów UR w bieżącej walce o szczupłe zarzadzanie czy eliminację marnotrawstw? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć dzisiaj o kocepcji Lean, ale nie masz kogo zapytać!

 • Awarie, przezbrojenia, usuwanie zacięć materiałowych, uszkodzenia narzędzi… czyli otwarcie o dostępności maszyn. Poznasz tajniki harmonogramu przestojów planowanych, który maksymalnie kompensuje koszt utraconej produkcji oraz prac konserwacyjnych nie odbijając się na jakości prac. Poznaj te aspekty TPM, które są odpowiedzią na to wyzwanie.
 • Nasz klient, nasz pan! Co zrobić, kiedy dział handlowy czy marketingu oczekuje od nas niewykonalnego, ponieważ klient tak chce. Wszystko co musisz wiedzieć o Mapowaniu Strumienia Wartości, aby skutecznie niwelować napięcia pomiędzy działem utrzymania ruchu, a innymi działami w firmie.
 • Diagram spaghetti a wskaźnik OEE, czyli optymalizacja przestrzeni produkcyjnej od podszewki na różnych etapach projektowania przepływów. Co musisz o nich wiedzieć, żeby usprawnić działania produkcji i jakie technologie są dzisiaj realną odpowiedzią na ten problem.
 • Program Sugestii Pracowniczych krok po kroku. Co rekomendują firmy, dla których jest newralgicznym narzędziem usprawnień?Jak maksymalnie skutecznie wykorzystać jego potencjał i nie wpaść w pułapkę pustego systemu bez realnego przełożenia na działania produkcji.

PANEL IV

Być bezpiecznym – walcz z rutyną dla bezpieczeństwa ludzi i maszyn

Raporty są bezlitosne – liczba wypadków w pracy rośnie. Wg najnowszych danych GUS tylko w pierwszym półroczu tego roku wypadkom w pracy uległo ponad 39 tys. osób! Kiedy dodamy do tego zagrożenia wynikające z codziennego użytkowania środków trwałych niezbędne jest stworzenie spójnej strategii prewencyjnej. Jakich błędów nie popełnić?

 • Czy jesteś pewien, że masz poprawnie zdiagnozowane wszystkie potencjalne uszkodzenia, które czyhają na środki trwałe w Twojej firmie? Jakie strategie prewencyjne musisz wziąć pod uwagę jeśli utrzymanie reakcyjne jest dla Ciebie zbyt ryzykowane: Planned Maintenance, Condition Based Maintenance (CBM), ISO 55000? Jak przeprowadzać analizy uszkodzń i awarii oraz jakimi wskaźnikami mierzyć efektywność prewencji.
 • LOTO krok po kroku w różnych typach zakładów. Jak dobierać blokady i oznaczenia, które realnie eliminują ryzyka oraz pokonywać niechęć pracowników do oznaczania. Jak szkolić z LOTO, aby faktycznie działał.
 • Ocena zgodności maszyn z związku wymaganiami dyrektywy maszynowej – najczęściej popełniane błędy oraz konkretne wskazówki, dzięki którym przeprowadzisz procedurę poprawie i przygotujesz kompletny raport.
 • W odpowiedzi na niewyobrażalne. Czy znasz wszystkie obowiązki szefa w zakresie ochrony zdrowia i życie pracowników? Wszystko o pracy na wysokościach i w warunkach szkodliwych?
 • Katalog najczęstszych błędów podczas montowania kurtyn, barier i blokad na produkcji? Czy też je popełniasz?

PANEL V

Być na bieżąco z nowościami – w pełni korzystaj z tego, co niesie rozwój technologii

Borykasz się z awariami maszyn i urządzeń? Utrudniają Twoją codzienną pracę tak bardzo, że momentami staje się to nie do zniesienia? Naucz się niezawodnych tricków, które usprawnią regularne czyszczenie maszyn czy uporządkują odwieczny bałagan w magazynie części zamiennych! Mniej realny wpływ na lepsze jutro swojego działu!

 • Poznaj nowe, ciekawe technologie, które pozwalają bardzo skutecznie diagnozować łożyska toczne i oceń, czy mogą wesprzeć Twoją pracę.
 • Nowatorskie metody czyszczenie maszyn produkcyjnych. Jakie są ich wady, zalety i koszty? Jak dobrać metodę czyszczenianajbardziej dostosowaną do potrzeb Twojego zakładu?
 • Kierunek – automatyzacja! Jakie wyzwania niosą z sobą automaty i jak zbudować skuteczną strategie maintenance dla automatyki produkcyjnej? Bazować na serwisach zewnętrznych czy własnych, wyspecjalizowanych pracownikach. Wady i zalety każdej z opcji z doświadczenia firm.
 • Technologia RFID – wszystko co musisz się o niej wiedzieć, aby móc zabezpieczyć jej działanie. Na co musisz być gotowy, jeśli firma planuje inwestycję - z perspektywy ekspertów.
 • Układy automatycznego smarowania - czy rzeczywiście są odpowiedzią na potrzebę przedłużenia żywotności maszyn produkcyjnych?
 • Jak zarządzać magazynem części zamiennych, aby nie był wąskim gardłem?

Co da Ci udział w VI Szkoleniu SUR?

 • Spotkasz się z menedżerami, którzy podobnie jak Ty, zarządzają działami utrzymania, szukają inspiracji i koncentrują się na optymalizacji procesów maintanance
 • Przećwiczysz w małych, kilkunastu osobowych grupach te zagadnienia, które są dla Ciebie największych wyzwaniem w codziennej pracz – osoby przy stole mierzą się z tymi samymi wyzwaniami
 • Zdobędziesz bezpośredni kontakt do trenerów, których starannie dobraliśmy pod kątem doświadczenia, liczby zrealizowanych projektów oraz kompetencji trenerskich. Wszystko po to, abyś wyszedł ze szkolenia z konkretnymi umiejętnościami.
 • Przenosimy do sali warsztatowej najgorętsze prelekcje z tegorocznej edycji Kongresu PolMaintenance. Zaintrygowały się tematy z Kongresu? Podczas warsztatu zadasz wszystkie pytania, które Cię nurtują.

Nie może Cię zabraknąć na najbardziej warsztatowym wydarzeniu dla szefów utrzymania ruchu i produkcji!

Strona www: 
http://szkolenie-sur.pl/ - tu zapiszesz się na Szkolenie SUR!

Data wydarzenia:
24-25 października r.

Lokalizacja:
Hotel Poznański
ul. Krańcowa 4
62-030 Luboń
www.hotelpoznanski.pl

Kontakt - wejściówki:

Agata Nowacka
Starszy specjalista ds. sprzedaży
tel. 61 66 55 766
agata.nowacka@forum-media.pl

Kontakt - wystawcy:

Piotr Motyl
Szef Pionu Wydawnictw i Konferencji Produkcyjnych
tel. 698 661 713
piotr.motyl@forum-media.pl

Dorota Maćkowiak
Brand Manager
tel. 607 550 190
dorota.mackowiak@forum-media.pl

Rafał Wasilewski
Specjalista ds. sprzedaży
tel. 601 509 530
rafal.wasilewski@forum-media.pl

Kontakt - kwestie merytoryczne:

Anna Zięba
Project Manager
tel. 502 237 940
anna.zieba@forum-media.pl

partnerzy
 • HF Inverter
 • FESTO
 • EURO Pro Group
 • Ecol
 • Conrad
 • ZETO
 • SEW Eurodrive
 • Heico
 • Elesa Ganter
 • Berendsen
 • MADevice
 • Pilz
 • NSK
 • Apator
 • Albeco
 • Colt International
 • Sternet
 • BTC AG
 • Parker Hanifin
 • Schmersal
 • TEST Systemy Uszczelniajace
 • SSI Schaefer
 • Expo Silesia
 • Flir
 • Rittal
 • Staubli
 • Protekt
 • Nowimex
 • Tribotec
 • CC JENSEN
 • NTN SNR
 • Pruftechnik Wibrem
 • Tubes
 • Elmodis
 • Cold Jet
 • TQM Soft
 • Exxon Mobil
 • Karcher
 • Habasit
 • Orlen Oil
 • EMT Systems
 • Ingersoll Rand
 • HI VIB
 • Hansford Sesnsors
 • Lean Action Plan
 • Lotos Oil
 • Lobo Solutions
 • Queris
 • Finder
 • Elokon
 • Efaflex
 • Cantoni
 • Hormann
 • Amargo
 • AS Instrument
 • GT85
 • BalticBerg
 • VIMS
 • ABUS
 • IGUS
 • Tsubaki
 • Optibelt
 • ISL
 • Cert Partner
ZNAJDŹ NAS: