01.09.2017

Firmy mogą oszczędzić dzięki wzmocnionemu sprzętowi IT

Ponad 10 proc. służbowych laptopów i tabletów psuje się już w pierwszym roku użytkowania.

Ich naprawa wiąże się nie tylko z przestojem w pracy, ale także z możliwością utraty danych oraz opóźnieniami w obsłudze klientów. Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Panasonic, inwestując we wzmocniony sprzęt IT przedsiębiorcy mogą ograniczyć całkowity koszt posiadania urządzeń o ok. 15 proc.

Średnio 11 proc. notebooków służbowych ulega awarii już w pierwszym roku użytkowania. Z każdym rokiem odsetek ten zwiększa się, a w piątym roku osiąga 21 proc. Podobnie jest w przypadku wykorzystywanych w firmach tabletów i urządzeń typu handheld (do 5 cali). W ciągu pierwszych 12 miesięcy użytkowania awarii ulega 13 proc. tabletów i 15 proc. urządzeń podręcznych.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IDC, największym problemem przedsiębiorstw w związku z awariami sprzętu IT jest spadek efektywności pracy - tak twierdzi ok. 60 proc. ankietowanych przedsiębiorców. Kolejnym istotnym problemem jest utrata ważnych dla firmy danych. Doświadczyło jej aż 42 proc. użytkowników notebooków i 39 proc. użytkowników tabletów, które uległy uszkodzeniu. Co więcej, problemy ze sprzętem IT przekładają się niekiedy bezpośrednio na sprzedaż firmy. Około 40 proc. przedsiębiorców potwierdza, że w wyniku awarii sprzętowych obsługa klientów była opóźniona lub transakcje w ogóle nie doszły do skutku

Powodem strat finansowych związanych z zepsutym sprzętem są przede wszystkim przestoje w pracy w czasie gdy urządzenie jest w serwisie. Jak wynika z badania, naprawa notebooka zajmuje średnio 5,8 godziny, a więc około 3/4 dnia roboczego. Z kolei średnio połowę dnia pracy zajmuje naprawa lub zastąpienie uszkodzonego tabletu. W efekcie, całkowity koszt, jaki ponosi firma w związku z awarią może wynieść nawet 3000 EUR. Koszt ten generuje bowiem nie tylko sam serwis urządzenia, ale także czas stracony przez pracownika oraz czas niezbędny do przywrócenia utraconych danych.

- W przypadku mobilnych urządzeń wykorzystywanych w firmach myślenie długoterminowe rzeczywiście się opłaca. Prawdą jest, że urządzenia wzmocnione mają wyższy koszt początkowy niż standardowe notebooki czy tablety konsumenckie. Jednak biorąc pod uwagę odsetek różnego rodzaju awarii, zakup profesjonalnych rozwiązań IT jest opłacalny. Nie tylko ich wzmocniona obudowa, ale także technologie przyczyniające się do zwiększenia wydajności czy zabezpieczające firmowe dane przekładają się na niższy całkowity koszt eksploatacji (TCO) - mówi Jacek Wielgus, Partner Account Manager - CEE Region w Panasonic.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę IDC na zlecenie Panasonic. Przepytane zostały osoby decydujące o zakupie sprzętu IT z 800 organizacji z różnych branż. Cały dokument pt. „Pay Now, Save Later” można pobrać ze strony: http://business.panasonic.co.uk.

O Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU):

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) dostarcza rozwiązania dla biznesu, których celem jest usprawnienie działania przedsiębiorców oraz podniesienie efektywności i wydajności ich organizacji. Firma pomaga w rejestracji, przetwarzaniu i przesyłaniu danych wszelkiego typu: obrazu, głosu oraz tekstu. Zatrudniając ok. 350 osób, dysponując wiedzą inżynierską, możliwościami globalnego zarządzania projektami oraz szeroką siecią partnerów w Europie, PSCEU oferuje niezrównane możliwości na rynkach, na których działa.

Kontakt dla mediów:

Emilia Szarawarska

Senior Account Manager

tel. +48 22 845 24 50 ex. 106

mobile + 48 882 179 770

e-mail: e.szarawarska@unitedpr.pl

Kategorie: IT i ICT

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116