18.08.2017

Dotacje na drony dostępne

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza konkurs w ramach programu sektorowego INNOSBZ.

O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa oraz konsorcja przedsiębiorstw, które zamierzają prowadzić badania przemysłowe i prace rozwojowe lub tylko prace rozwojowe w obszarze platform bezzałogowych, bezzałogowych statków powietrznych oraz wspierających je aplikacji przemysłowych.

- Systemy bezzałogowe popularnie zwane dronami, najczęściej kojarzone są z wojskiem, jednak systematycznie wzrasta liczba branż przemysłowych zainteresowanych wykorzystaniem systemów bezzałogowych. Drony mogą być wykorzystywane między innymi jako mobilny przenośnik sygnału internetowego, stanowić wsparcie w logistyce, ratownictwie medycznym czy rolnictwie. Wsparcie innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze pozwoli nam nie tylko dofinansować jeden z najbardziej innowacyjnych sektorów przemysłowych, ale również przyczynić się do upowszechniania ich wykorzystywania w różnych sektorach gospodarki – mówi wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

INNOSBZ to część Programu Inteligentny Rozwój. Alokacja na konkurs wynosi 50 mln zł. Wnioski o dofinansowanie można składać od 16 października do 18 grudnia 2017 r. Wartość kosztów kwalifikowanych projektów składanych w ramach konkursu powinna wynosić od 2 do 20 mln. Dokumentacja konkursowa znajduje się na Portalu Funduszy Europejskich.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Kategorie: Diagnostyka i media, IT i ICT, Logistyka produkcji, Robotyka i sterowanie, Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116